2022. április 15-én a gombai halastó mellett Egyesületünk alapító és oszlopos tagja, Dr. Hámori Dániel barátunkkal közös programot szerveztünk. Dani mintegy 100 kisiskolást érintő „Bagolysulit” szervez havi rendszerességgel.

 Április 15-én 5 függönyhálóval bemutató gyűrűzést tartottunk közel 200 érdeklődőnek. A látogatók 3 turnusban tekinthették meg a hálókat, illetve a gyűrűzést. Közel 40 madarat sikerült fognunk, zömében barátposzáták, nádiposzáták kerültek kézre, de olyan ritkább fajokat is láthattak mint pl. kis fakopáncs. A gyűrűzési bemutató mellett kötetlen beszélgetés keretében bemutattuk Egyesületünk tevékenységét, a kuvikok költését, a védelmi intézkedéseinket. Terveink szerint évente megismételjük ezt a közös programot, hogy még inkább élővé, emberközelivé tegyük a kuvikok költési nehézségeit.

A KOE-s csapat

Joomla templates by a4joomla